Anasayfa

Klasik İznik Çinileri

Klasik Kütahya Çinileri

Çini Tabaklar Promosyonlar Fincan Setleri İznik Panolar

iletişim

   
 

 
Klasik İznik Çinileri
Klasik Kütahya Çinileri
Kütahya  Çinileri
Kurumsal Promosyonlar
Çini & Gümüş Takılar
Fincan  Setleri
Karo ve Panolar
Çini Hatlar
Papatya Çiniler
 

 

Sayfa  1  2

Klasik Kütahya Çinileri

130-4

30cm Klasik Kütahya Çini Tabak

Geleneksel Kütahya çinilerinin en güzel örneklerinden olan bu çini, dışa dönük düz ağızlı, hafif çukur gövdeli, halka dipli. Beyaz  hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Sır altında bezemeler kobalt mavisi, firuze, yeşil ve toprak kırmızısı renklerde, olup konturları siyahtır. Ortada rumi ve palmetlerle bezeli ibrik motifi, çevresinde dairesel dönüş yaparak on kuşatan dört hatayi, ağız kenarında da İznik çinilerinden esinlenilerek yapılmış dalga motifli bordür vardır.

 130-2

 Sır altında bezemeler kobalt mavisi, firuze, sarı, mangan moru ve toprak kırmızısı renklerde, olup konturları siyahtır. Merkezdeki yıldızdan ışınsal düzende gelişen geometrik bezeme beş yapraklı bir çiçek görünümündedir. Her yaprağın ortasında, içlerinde çiçek olan bir yıldız motifi, yaprakların arasındaki zemin üzerinde rumi kıvrımları görülür. Merkezdeki madalyonda Arap harfleriyle “Yadigâr” yazılıdır. Ağız kenarı birbiri içinden geçen iki sıra zikzak hatlı bordürle kuşatılmıştır. Tabağın arka yüzü yatay olarak yerleştirilmiş dört adet çiçek dalı ile bezelidir.

 

118-4

 18cm Klasik Çini Tabak

 Bir Kütahya klasiği olan bu tabak, Dışa dönük düz ağızlı, çukur gövdeli, halka dipli. Beyaz hamurlu, beyaz astarlı, şeffaf sırlı. Sır altında bezemeler yeşil, sarı, mangan moru ve toprak kırmızısı renklerde olup konturları siyahtır. Ağız kenarını, uçlarından çiçek dalları sarkan dilimli kuşak, çukur bölümünün kenarını ise zikzaklı bir bordür çevreler. Merkezde stilize bir çiçek motifi görülür.

 

 

   
   

Geleneksel Kütahya Çinisi

 

Mine Hediyelik

Tel: +90 212 458 36 57   Gsm: +90 532 597 06 78

 Faks: +90 0212 458 36 57

Mobil +90 (532) 597 06 78 (Whatsapp)

Copyright © Mine Hediyelik All rights reserved.

Mobil sürüme geçmek için tıklayınız.